Кафедра безпекової інженерії

Мова:

Сталий розвиток

Діяльність ЗВО, що спрямована на досягнення цілей сталого розвитку, є прямою соціальною відповідальністю університетів, тому що на нас покладено освітні та виховні функції підростаючого покоління.

У грудні 2022 року було затверджено «Екологічну політику ХНУРЕ» https://nure.ua/wp-content/uploads/2022/doc/241_26.12.2022.pdf, де унiверситет визнає, що при досягненнi cвoїx стратегiчних цiлей, він несе вiдповiдальнiсть i повинен захищати та пiклуватися про навколишє середовище та декларує прiоритетнiсть екологiчних аспектiв в своiй дiяльностi. ХНУРЕ прагне впроваджувати свою дiяльнiсть екологiчно стiйким, економiчно доцiльним та соцiально вiдповiдальним чином. Вченою радою університету визнано, що ця політика, яка формується з 2003 року в університеті – є важливим компонентом Стратегії сталого розвитку ХНУРЕ.

Вся наукова діяльність кафедри безпекової інженерії ґрунтується на принципах ESG (екологія – соціальний розвиток – корпоративне управління), що автоматично спрямовує освітній процес на формування у студентів умінь надалі будувати свою професійну діяльність на засадах сталого розвитку. Такий підхід, у свою чергу, дозволить мінімізувати чи нейтралізувати вплив екологічних ризиків на економіку в майбутньому. Впровадження та розвиток принципів сталого розвитку у сфері освіти та науки є запорукою економічного та соціального розвитку України та світу в цілому.

Приклади наукових робіт викладачів кафедри БІ за період 2023-2024 років за тематикою сталого розвитку:

  1. Хондак І.І., Березуцька Н.Л. Аналіз екологічної ситуації в Україні після початку військових дій. Наука і техніка сьогодні. Серія: «Техніка». N 4 (18) 2023. С. 266 – 279.
  2. Колективна монографія Геселева Н.В., Пронюк Г.В., Стиценко Т.Є. Системний аналіз психофізіологічних особливостей людини в контексті сталого розвитку підприємства //Сталий економічний розвиток: інноваційні підходи та стратегічні перспективи. – Харків, 2024. 
  3. Геселева Н.В., Пичинюк Б.С., Пронюк Г.В. Аналіз добробуту та сталого розвитку суспільства засобами бізнес-аналітики. Інфраструктура ринку. 2024. №79. С. 137-144.
  4. Пронюк Г.В., Стиценко Т.Є., Геселева Н.В. «Цифрове прибирання – крок до зеленого цифрового майбутнього» // Зб.праць ХVІ Міжнарод. науково-метод. конф. «Безпека людини у сучасних умовах», 6-7 грудня 2024 р., НТУ «ХПІ» . – С. 110-112.
  5. Чуйков Д.В., кер.Пронюк Г.В. «Сталий розвиток – панацея чи утопія?» // Зб.праць Міжнарод. Конф. «Автоматизовані системи та комп’ютеризовані технології радіоелектронного приладобудування» у рамках 28-го Міжнародного молодіжного форуму «Радіоелектроніка та молодь у ХХI столітті», 16-18 квітня 2024. – Т.2. – С. 167-169.